renault, clio, samochody, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, araba, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, auto, tuning renault, clio, autos, tuning renault, clio, voitures, le tuning
     Najwięcej informacji o Renault Clio w polskim internecie!
  powrót do głównej


renault samochody renault cars renault araba, tuning renault cars renault auto renault autos renault voitures
Renault Clio IV już za kilka miesięcy (10.2011)

Przeglądając Internet nie sposób odnieść wrażenia, że Clio IV już zostało wyprodukowane. Przynajmniej w opinii niektórych sprzedawców na popularnych serwisach giełdowych i aukcyjnych oraz dziennikarzy portali motoryzacyjnych. Tymczasem zapowiadane na 2012 rok nowe Renault Clio 4 (lub IV, jak kto woli) zostanie przedstawione najprawdopodobniej pod koniec lata 2011 roku. Auto będzie bazowało na Nissanie Micra (kłania się współpraca technologiczna z Nissanem), przy wykorzystaniu platformy technicznej V-Platform, a jego stylizacja zewnętrzna bedzie się mocno różniła od dotychczasowej: ma być agresywna, bardziej sportowa, nawiązująca nieco do ostatniego Mégane. Nowy rozdział w dziedzinie stylizacji swoich aut Renault zapowiada właśnie wraz z modelem Clio 4. Czwarta generacja bedzie produkowana we Francji i Turcji (nie w Hiszpanii, jak Clio III).

Pod względem mechanicznym Renault zapowiada zastosowanie w Clio IV nowej rodziny silników TCe, o pojemności od 0.9 do 1.2 litra, trzy lub czterocylindrowych, o emisji CO2 mniejszej niż 100g/km. Znikną obecnie oferowane 1.2 oraz 1.6. W przypadku diesli przybędzie nowy 1.6 dCi o tej samej mocy i osiągach co obecny 1.9 dCi, ale oferując niższe spalanie. W przypadku wersji usportowionych prawdopodobnie będą oferowane 1.4 TCE oraz 1.6 lub 1.8 TCE.

Renault DeZir W wywiadzie dla prasy szef stylistów koncernu Renault Laurens van den Acker przyznał, że studyjny model DeZir zapowiada stylizację przyszłych modeli Renault. Wiadomo też, że do projektowania Clio 4 został przydzielony twórca nadwozia DeZir'a. Ile z tego konceptu będzie w najnowszym Renault Clio IV - przekonamy się już niebawem.

Poniżej kilka wariacji na temat nowego wyglądu.

Zdjęcia makiety na autosblog.fr:
Renault Clio IV
Renault Clio IV
Renault Clio IV

automobile-magazine.fr:
Renault Clio IV
Renault Clio IV


Autoplus Magazine:
Renault Clio IV

Autoexpress.co.uk:
Renault Clio IV
Renault Clio IV

Planeterenault.com:
Renault Clio IV

(opr. renaultclio.pl)

Renault Clio IV
» Clio IV już za kilka miesięcy
» R.S. 4 na Goodwood Festival
» Nowe Clio 4 - oficjalne foto
» Test Euro NCAP
» Startują zamówienia w Polsce
» Nowe Clio R.S. 200 EDC
» Nowe Clio Kombi
» Nowe Clio R.S. od 24 990 euro
» Nowe Clio GT 120 EDC
» Nowe Clio Techno Feel
» Facelifting Clio IV
Informacje o stronie
WebPage by renaultclio.pl (2000-2016)