renault, clio, samochody, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, araba, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, auto, tuning renault, clio, autos, tuning renault, clio, voitures, le tuning
     Najwięcej informacji o Renault Clio w polskim internecie!
  powrót do głównej


renault samochody renault cars renault araba, tuning renault cars renault auto renault autos renault voitures
Clio Renault Sport

Konstruktorzy nowego Renault Clio RS podjęli ambitne wyzwanie zachowania oryginalnego charakteru Clio III, a jednocześnie wyeksponowania jego zalet konstrukcyjnych i dynamiki. Ten wyjątkowy samochód, zapewniający unikalne osiągi i przyjemność prowadzenia, już od września 2006 będzie dostępny w Polsce.Nowe Clio Renault Sport, jako pierwszy samochód w tym segmencie wprowadza dyfuzor - technologię wywodzącą się z Formuły 1. Ten element wyposażenia, podobnie jak wyloty powietrza w przednich, poszerzonych błotnikach, podkreśla sportowy charakter oraz zapewnia mu doskonałe własności aerodynamiczne, natomiast przednie zawieszenie z niezależnym sworzniem gwarantuje precyzyjne i pewne prowadzenie pojazdu.

Clio Renault Sport zostało wyposażone w nową wersję silnika wolnossącego 2.0 16V, który jeszcze mocniej podkreśla sportowy charakter tego auta. Moc jednostki została zwiększona do 200 KM, co daje 100 KM na 1 litr pojemności skokowej. Jest to najlepszy stosunek mocy do pojemności w tej kategorii. Wynik ten uzyskano między innymi dzięki poprawie stopnia sprężania. Wprowadzone zmiany nie tylko podnoszą moc silnika, ale również i moment obrotowy, który wynosi 215 Nm przy 5 550 obr/min. Jest to najwyższy moment w tej kategorii, niezwykle przydatny w codziennej eksploatacji. W połączeniu z 6-biegową skrzynią, ten elastycznie pracujący i mocny silnik zapewnia sportowe osiągi i wysokiej klasy przyjemność prowadzenia auta.

Nowe Clio Renault Sport jest montowane w zakładzie w Dieppe, gdzie powstają sportowe auta marki Renault. Samochód, który pojawi się na naszym rynku we wrześniu, już teraz można zamawiać u koncesjonerów. Cena wersji podstawowej wynosi 88 tysięcy złotych.


(źródło: Renault, wrzesień 2006)

Renault Clio III
Wersje/wyposażenie
Wersje/opcje
» Clio 1.5 dCi 68 KM
» Clio Grandtour, Mini Clubman
» Clio Grandtour
» Clio Gordini RS
» Clio Renault Sport
» Clio 1.5dCi 1000km na 1 baku
» Clio 1.2 16v Authentique
» Clio III test Euro NCAP
» Clio III Car of the Year 2006
» Clio III straci najmniej
» Clio III w reklamie
» 10-tysięczny crashtest w Lardy
» Clio III... kiedy?

» F1 Team R27 2007
» 'World Series by Renault' 2007
Informacje o stronie
WebPage by renaultclio.pl (2000-2016)