renault, clio, samochody, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, araba, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, auto, tuning renault, clio, autos, tuning renault, clio, voitures, le tuning
     Najwięcej informacji o Renault Clio w polskim internecie!
  powrót do głównej


renault samochody renault cars renault araba, tuning renault cars renault auto renault autos renault voitures
Renault Clio III samochodem roku 2006

W piątek, 27 stycznia 2006, Prezes Renault Carlos Ghosn odebrał z rąk Ray'a Huttona, Przewodniczącego jury konkursu "Samochód Roku", wyróżnienie za rok 2006 przyznany modelowi Clio III.

Ceremonia wręczenia nagród w konkursie "Samochód Roku", który to tytuł został w 2006 r. przyznany modelowi Renault Clio III, odbyła się 27 stycznia 2006 r. w pałacu Albergati w Bolonii, we Włoszech.Model Clio III należy do trzeciego pokolenia odnoszącej sukcesy rodziny pojazdów i jest szóstym modelem francuskiego producenta, uhonorowanym tytułem "Samochód Roku" od momentu ustanowienia nagrody w 1964 r.

W swoim przemówieniu Ray Hutton, Przewodniczšcy jury, przypomniał: "Po zaciętej walce Clio III zdobyło w tym roku tytuł i tym samym jest pierwszym w historii modelem samochodu, który otrzymał to wyróżnienie dwukrotnie (...) Clio zostało szczególnie docenione za oferowanš jakość, bezpieczeństwo, komfort i przestronne wnętrze". Ray Hutton podkreślił także zasługi Carlosa Ghosna i pogratulował sukcesu Sojuszowi Renault-Nissan. Podziękował również Prezesowi Renault, mówiąc, że "Carlos Ghosn nie tylko poprawił pozycję Nissana, ale także sprawił, że Nissan stał się jedną z najbardziej konkurencyjnych firm na świecie. Cel, jaki przyświeca jego następnym działaniom brzmi: zarządzać Renault tak dobrze jak Nissanem".W obecności Przewodniczącego oraz członków jury Carlos Ghosn powiedział: "W imieniu wszystkich pracowników Renault mam ogromny zaszczyt przyjąć najbardziej prestiżowe, bo przyznawane od 43 lat, samochodowe wyróżnienie w Europie".

Model Clio III udanie zadebiutował na rynkach całej Europy w połowie października 2005 r. i został bardzo dobrze przyjęty przez klientów. Model ten jest liderem segmentu B, odnotowując w ostatnim kwartale 2005 r. 10,5% udział w rynku (11% w grudniu) w Europie. Prezes Renault dodał, iż "nie ma wątpliwości, że wyróżnienie, przyznane przez jury składające się z ekspertów, pozytywnie wpłynie na przyszłość modelu Clio III".


Docenione przez europejskich klientów za swój dynamiczny oraz atrakcyjny design, Clio III posiada również inne atuty, takie jak przyjemność prowadzenia, wyjątkowa przestronność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Wyróżniająca się jakość zarówno nadwozia, jak i wnętrza pojazdu, zostały szczególnie docenione przez klientów brytyjskich i niemieckich.

Carlos Ghosn podsumował, że wyróżnienie nie jest owocem przypadku: "Renault stosuje ścisłe procedury, których celem jest zapewnienie jak największego zadowolenia klientów (...) jednak, aby w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki, będziemy musieli udoskonalić te procedury".

(źródło: Renault, luty 2006)

Renault Clio III
Wersje/wyposażenie
Wersje/opcje
» Clio 1.5 dCi 68 KM
» Clio Grandtour, Mini Clubman
» Clio Grandtour
» Clio Gordini RS
» Clio Renault Sport
» Clio 1.5dCi 1000km na 1 baku
» Clio 1.2 16v Authentique
» Clio III test Euro NCAP
» Clio III Car of the Year 2006
» Clio III straci najmniej
» Clio III w reklamie
» 10-tysięczny crashtest w Lardy
» Clio III... kiedy?

» F1 Team R27 2007
» 'World Series by Renault' 2007
Informacje o stronie
WebPage by renaultclio.pl (2000-2016)