renault, clio, samochody, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, araba, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, auto, tuning renault, clio, autos, tuning renault, clio, voitures, le tuning
     Najwięcej informacji o Renault Clio w polskim internecie!
  powrót do głównej


renault samochody renault cars renault araba, tuning renault cars renault auto renault autos renault voitures
Clio R.S. 4 na Goodwood Festival of Speed

Na kilka miesięcy przed oficjalną prezentacją Renault Clio 4 R.S. niespodzianie pojawiło się 29.06.2012 r. na Goodwood Festival of Speed! Samochód prowadzony przez Carlosa Tavaresa pokryty maskującymi naklejkami wziął udział w tym krótkim wyścigu.

Według zapowiedzi nowe Clio RS będzie napędzane czterocylindrowym, turbodoładowanym motorem o pojemności 1.6 o mocy około 200 KM, co może stanowić niemiłą niespodziankę dla dotychczasowych fanów mocnego, dwulitrowego Clio, ale jest zgodne z obowiązującymi trendami downsizingu. Co więcej, nowy RS ma być oferowany tylko w wersji pięciodrzwiowej. Odejście od wersji 3-D uzasadniono cięciem kosztów i faktem, że najmniejsze pięciodrzwiowe auta sprzedają się lepiej, niż trzydrzwiowe. Za przekazanie napędu będzie odpowiadała 6-biegowa ręczna skrzynia lub półautomatyczna DCT (Dual-Clutch Transmission). Nie podano jak dotychczas żadnych szczegółowych osiągów nowego RS.

Jeżeli powyższe informacje potwierdzą się, to w następnym 2013 roku klienci otrzymają co prawda kompleksowo zmodernizowane Clio R.S., ale zrywające definitywnie z ideą wolnossącego motoru 2.0 w małym hot-hatchu, który (przypomnijmy) po raz pierwszy pojawił się w 1993 r. w Clio Williams.
źródło: pistonheads.com, carmagazine.co.uk

Renault Clio IV
» Clio IV już za kilka miesięcy
» R.S. 4 na Goodwood Festival
» Nowe Clio 4 - oficjalne foto
» Test Euro NCAP
» Startują zamówienia w Polsce
» Nowe Clio R.S. 200 EDC
» Nowe Clio Kombi
» Nowe Clio R.S. od 24 990 euro
» Nowe Clio GT 120 EDC
» Nowe Clio Techno Feel
» Facelifting Clio IV
Informacje o stronie
WebPage by renaultclio.pl (2000-2016)