renault, clio, samochody, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, araba, tuning renault, clio, cars, tuning renault, clio, auto, tuning renault, clio, autos, tuning renault, clio, voitures, le tuning
     Najwięcej informacji o Renault Clio w polskim internecie!
  powrót do głównej


renault samochody renault cars renault araba, tuning renault cars renault auto renault autos renault voitures
Informacje o stronie

RenaultClio.pl powstało w połowie 2000 roku z powodu dość prozaicznego: poszukiwałem danych jednej z wersji (RSi), a niestety polski Internet był wtedy ubogi w tematyce motoryzacyjnej. To, czego potrzebowałem, znalazłem później na jednej z holenderskich stron, "po drodze" znajdując wiele innych, ciekawych informacji. Postanowiłem je udostępnić. Od tamtego czasu wiele materiałów pojawiło się na renaultclio.pl, wiele materiałów również zniknęło. W polskim Internecie utworzono kilka naprawdę dobrych stron, w chwili obecnej lepiej prezentujących ten model Renault niż renaultclio.pl. Ja również już nie posiadam Clio RSi, którym jeździłem przez 14 lat, ale w przyszłości... kto wie? Clio wciąż ma w swojej gamie świetne, mocne silniki ;)

Renaultclio.pl od swojego początku miała tylko i wyłącznie jeden cel: dać Internautom możliwie dużo informacji o wersjach/edycjach Renault Clio nie tyle bieżących (bo te znajdują się na stronach firmowych koncernu), ale przeszłych, wciąż dostępnych na rynku wtórnym. Stąd z góry przepraszam autorów testów papierowych magazynów motoryzacyjnych, których artykuły pojawiły się tutaj (często w skróconej formie), a do których nie byłem w stanie dotrzeć - usunę je w każdej chwili, jeżeli poczujecie się urażeni. Powiedzmy sobie to jednak wprost - "życie" papierowego magazynu kończy się wraz z wejściem jego nowego numeru, nikt nie będzie szukał po bibliotekach tekstu sprzed kilku lat, a Internet jest taką wielką biblioteką. Stąd też publikując artykuły, testy i porównania z "historycznych" wydań prasowych zawsze uwzględniam ich autorów, doceniając ich wkład pracy. Tak samo postępuję wynajdując newsy w ogólnoświatowym Internecie. Z góry przepraszam za reklamy tu się pojawiające - zamieszczam w celu pokrycia kosztów utrzymania strony.

Za wsparcie w latach 2000-2011 chciałbym podziękować Portalowi Regionalnemu trojmiasto.pl

pozdrawiam
życząc satysfakcjonującej jazdy
TomaszKontakt:

Menu strony
» Ogólne informacje o modelu
» Rynek samochodów nowych i używanych w 2016 r.
» Testy zderzeniowe Renault Clio na przestrzeni lat produkcji modelu
Informacje o stronie
WebPage by renaultclio.pl (2000-2016)